PROGNOZUOJAMA AVARINIŲ TARNYBŲ TRANSPORTO TECHNINĖ PRIEŽIŪRA

PROGNOZUOJAMA AVARINIŲ TARNYBŲ TRANSPORTO TECHNINĖ PRIEŽIŪRA

ĮVADAS

Skubios pagalbos tarnybos yra funkcionalios visuomenės pagrindas. Kilus gaisrui, svarbiausia yra reagavimo laikas. Kad ugniagesiai galėtų laiku sureaguoti, įranga turi būti visad parengta. Kadangi dauguma priešgaisrinių transporto priemonių turėtų būti eksploatuojamos dešimtmečius, jų techninė priežiūra yra ypač svarbi. Laimei, „Teltonika Telematics“ turi sprendimą, kuris leidžia prižiūrėti autoparką ir kartu taupyti lėšas.

IŠŠŪKIS

Vidutinė gaisrinio automobilio eksploatavimo trukmė gali būti iki 20 metų. Kai kuriais atvejais, prieš nurašant, jis gali būti naudojamas 25 metus kaip atsarginė transporto priemonė. Yra daug laiko, per kurį gali nutikti nesklandumų, ypač antroje eksploatavimo laikotarpio pusėje esančioms priemonėms. Remonto išlaidos visada yra didesnės nei techninės priežiūros išlaidos. Tai ypač aktualu avarinėms tarnyboms, nes jos finansuojamos iš valstybės biudžeto.

Dėl transporto priemonių tipų skirtumų, sunku rankiniu būdu sekti techninės priežiūros tvarkaraščius. Taip yra dėl to, kad skubios pagalbos automobiliai gali daugiau laiko praleisti tuščiąja eiga avarijos vietoje nei kelyje ir atvirkščiai. Vandens siurbliai ir hidraulinės kopėčios, kaip ir kita įranga, irgi turi būti reguliariai prižiūrimi. Yra dešimtys skirtingų gaisrinių avarinių automobilių, skirtų įvairiems poreikiams: miesto, oro uosto, kaimo, miško gaisrų, vandens transporto priemonių, gelbėjimo valčių ir pan. Dideliuose miestuose su aukštais pastatais reikia aukštų kopėčių, o mažuose miestuose ir kaimo vietovėse reikia galingesnių siurblių su geresnėmis pravažumo galimybėmis, kad būtų galima kovoti su miškų gaisrais.

Kita didelis iššūkis - avarijos, į kurias patenka greitojo reagavimo transporto priemonės. Neseniai atlikto tyrimo duomenimis, mirtinų eismo įvykių rizika padidėja, kai avarinės transportas važiuoja su įspėjančiomis šviesomis ir sirenomis. Šių avarijų priežastys yra įvairios, susijusios su žmogiškaisiais veiksniais, pavyzdžiui, sirenų sindromas, kai gelbėjimo transporto priemonės vairuotojas dėl įspėjamųjų žibintų ir sirenų klaidingai įsivaizduoja esąs nenugalimas. Norint sumažinti šių pavojų riziką, reikia tikslių duomenų, kad būtų galima įvertinti šių avarijų priežastis. „Teltonika Telematics“ gali pasiūlyti visų šių iššūkių sprendimą.

SPRENDIMAS

Pirmiausia, svarbu užtikrinti, kad avarinės transporto priemonės ir jų sudedamosios dalys būtų parengtos darbui. Reguliari techninė priežiūra ir aptarnavimas, ypač senesnių transporto priemonių, yra itin svarbūs. Norėdami išspręsti šią bėdą, pasirinkome patvarų „Teltonika“ ADVANCED kategorijos transporto priemonių GPS sekiklį FMC225, turintį IP67 sertifikatą. Šis modelis, palaikantis CAN magistralės duomenis, gali nuskaityti daugumą automobilio parametrų ir informuoti techninės priežiūros inžinierius bei autoparko vadovus, jei pasirodo kokių nors įspėjamųjų požymių.

Be to, tai leidžia atsakingiems vadovams gauti automatinius pranešimus apie įvairių transporto priemonių dalių techninę priežiūrą, kad jos būtų laiku prižiūrimos. Taip sutaupoma rankinio darbo valandų, sumažinamos išlaidos bei išvengiama žmogiškųjų klaidų. Naudojant automatinės techninės priežiūros ir aptarnavimo pranešimus, pagalbos tarnybų parko transportas visada bus tinkamai paruoštas darbui. Taip pat, reguliariai prižiūrimos transporto priemonės tarnauja ilgiau.

„Teltonika“ ALL-CAN300 adapteris nuskaito transporto priemonės parametrus, o FMC225 sekiklis siunčia duomenis per 4G LTE Cat 1 tinklą. Duomenys apima GNSS buvimo vietą ir, jei reikia, daugiau kaip 80 parametrų. FMC225 gali būti montuojamas prie įvairiausių transporto priemonių, renka ir perduoda dominančius duomenis. Jis čia puikiai pasitarnauja, nes yra skirtingų modelių gaisrų gesinimo transporto priemonių. Naudojant „Teltonika Telematics“ GPS gaminius ir priedus, juos visus galima sėkmingai sujungti į vieną integruotą sistemą bei pritaikyti bet kokiam telematikos projektui.

FMC225 turi keletą patogių funkcijų, padedančių išspręsti kitą opią problemą - tiesioginį reagavimą į avarines transporto priemonių avarijas. Viena iš jų - Avarijos Aptikimo Funkcija (angl. Crash Detection Feature). Gaminyje sumontuotas 3 ašių akselerometras tiksliai fiksuoja transporto priemonę veikiančias gravitacines jėgas. Pavyzdžiui, susidūrimo ar avarijos atveju viršijama jėgos riba ir sekiklis automatiškai įrašo akcelerometro parametrus 15 sekundžių prieš įvykį ir 15 sekundžių po jo. Tai padeda tiksliai nustatyti, kas įvyko, ir greičiau išspręsti incidentą.

Be to, FMC225 transporto sekiklis turi RS-232 serijinį prievadą, prie kurio galima prijungti išorinius įrenginius, padedančius transporto priemonių vairuotojams arba stebinčius jų elgesį. Vienas iš galimų variantų - „Teltonika“ DualCam sprendimas. Jis vienu metu leidžia stebėti ir automobilio vidų, ir kelią priekyje.

Kadangi eismo įvykiai, kuriuose dalyvauja skubios pagalbos automobiliai, dažniau įvyksta judriose miestų gatvėse, vairuotojų stebėjimas gali turėti įtakos sirenos sindromui bei sumažinti eismo įvykių tikimybę. Į priekį nukreipta kamera padeda nagrinėti draudimo kompanijų pretenzijas, o tai gali padėti sutaupyti biudžetinių organizacijų, pavyzdžiui, gaisrinių stočių ir tarnybų, lėšų.

Kaimo vietovėse ir miškų gaisrų atvejais, eismo srautas nėra iššūkis, todėl RS-232 prievadas gali būti naudojamas prijungti „Garmin“ navigacijos sistemą prie nuotolinio valdymo, kad vairuotojas galėtų sutelkti dėmesį į kelią sudėtingose vietovėse, sutrumpinti reagavimo laiką bei pagerinti efektyvumą, saugumą ir ekipažo drausmę.

TOPOLOGIJA

PRIVALUMAI

KODĖL TELTONIKA?

Mūsų kompetencija apima visų rūšių transportą, įskaitant įvairių tipų avarines transporto priemones. „Teltonika“ sekimo gaminiai jau įdiegti bei sėkmingai naudojami policijos, greitosios pagalbos ir ugniagesių automobiliuose visame pasaulyje. Kad FMC225 būtų pritaikytas sudėtingiausiems naudojimo scenarijams ir atvejams, jis turi IP67 klasės korpusą. Sekiklis gali nuskaityti bei perduoti visus būtinus avarinių transporto priemonių parametrus, taip užtikrindamas savalaikę techninę priežiūrą ir ekipažo saugumą.

Prodotto presentato FMC225

Waterproof LTE CAT 1 terminal with RS485/RS232 interfaces and backup battery Ulteriori informazioni sulla pagina wiki

ip67

Classifies the degree of protection against solid objects and water

bluetooth

Bluetooth for external devices and Low Energy sensors

ecu

CAN data reading from vehicles and specialized transport (with CAN adapter)

4g

Reliable 4G (LTE Cat 1) connection with fallback 2G (GSM) network

2-sim

Double network reliability and multiple network selection

rs-standard

RS232/RS485 serial communication interfaces