Grundlegendes Track & Trace

Grundlegendes Track & Trace

Giriş

Günümüzde akıllı cihazlar çok hızlı ilerlerken, “temel izleme ve izleme” ifadesinin yeni bir anlamı var. Artık yalnızca koordinatları cihazdan almak yeterli değildir. Bu nedenle, GPS izleyicileri çeşitli gereksinimleri karşılamak için evrensel olmalıdır. Diğer şeylerin yanı sıra, bir GPS izleyici seçerken, cihazla hangi ek hizmetleri ve araçları alacağınızı anlamak çok önemlidir.

Meydan okuma

Bir GPS izci seçiminde önemli bir faktör, entegratörün son kullanıcı için sunabileceği ek değer dir. Bu nedenle, sadece bir ürünün donanım özellikleri değil, aynı zamanda ürün yazılımı özellikleri, ilgili araçlar ve uygulamalar da önemlidir.

**Bir müşterinin pazarda bir ürünü ne kadar hızlı piyasaya sürdüğü zamanı da çok önemlidir. Bu nedenle müşterilerimiz, GPS izleyicilere ek olarak, hızlı başlatma için başarılı ve güvenilir daha fazla kullanım için birçok yararlı araç alırlar.

Çözüm

Teltonika GPS izleyicileri, sürekli olarak geliştirilen ve yeni özelliklerle genişletilen bir ortak ürün yazılımı platformunda geliştirilmiştir. Ortak bir platform, işlevselliğin ana çekirdeğinin, profesyonel, gelişmiş veya basit izleyici olsun, tüm izleyici çeşitlerimiz için aynı olduğu anlamına gelir. Fonksiyonların akıllı kullanımı, kullanıcı için çeşitli olasılıklar açar ve pazardaki benzer bir fiyat aralığındaki diğer GPS izleyicilere kıyasla değerli bir avantaj getirir, bu da onları farklı telematik çözümlerine uygun hale getirir.

Donanım özelliklerinden bahsetmişken, tüm Teltonika takip cihazları doğru GPS parkurları için yüksek kazançlı GNSS anteni ile donatılmıştır. 128 MB dahili bellek, GSM şebekesi bağlantısının bulunmadığı alanlarda kayıtların toplanmasını sağlar. Dahili bellek, her firmware güncellemesinin bulunmadığı olası bellenim güncellemelerini yapar. Tüm izleyicilerimiz, yetkisiz bir güç fişi algılanırsa bildirim gönderilmesini sağlayan dahili bir yedek pile sahiptir.

Şimdi yazılım çözümlerine bakalım. Hızlı ve kolay bir “Teltonika veri protokolleri” uygulaması için, iletişim paketinin veri paketleri ayrıştırıcı aracı ve kaynak kodu örnekleri hazırlanmıştır. Tüm filonun kolay kontrolü için müşteriler FOTA WEB servisine ücretsiz erişebilirler. FOTA WEB uzaktan yapılandırma ve bellenim güncellemeleri için güçlü bir araçtır. İzleyiciler evrensel yapılandırıcıyı destekler - yapılandırma, bellenim güncellemeleri ve test etme aracı. Tüm işlevler ve yapılandırma talimatları ile ilgili belgelere gelince, müşterilerimiz bu bilgileri Teltonika WIKI sayfası bulabilirler.

FMB920 ist einer der beliebtesten unserer Tracker. Der wettbewerbsfähige Preis, die intelligente Funktionalität und die hohe Qualität haben den FMB920 zu unserem Bestseller gemacht. Wir liefern dieses GPS-Gerät ab Werk mit einer Standardkonfiguration, die für ein Track & Trace-Nutzungsszenario bereit ist. Der Client muss nur die SIM-Karte einlegen und die Servereinstellungen festlegen. Dank einer breiten Firmware-Funktionalität und Konfigurationsmöglichkeiten eignet sich FMB920 für Kunden mit unterschiedlichsten Anforderungen.

Temel ürün yazılımı işlevselliği, uyku modları, hata tespiti ve ateşleme / hareket kaynağına veya hatta bağlı GSM operatörüne bağlı olarak farklı veri toplama modları gibi genel özellikleri destekler. Cihaz, kurulum varyantına bağlı olarak farklı ateşleme algılama modlarını destekler. Ayrıca, otomatik geofence, çekme algılama, yeşil sürüş, çökme olayı algılama, sanal kilometre sayacı, fişten çıkarma algılama, GPRS / SMS bildirimleri gibi gelişmiş işlevleri destekler. ve daha fazlası. Kullanıcı, yapılandırıcı veya FOTA WEB kullanarak ihtiyaç duyduğu işlevi kolayca etkinleştirebilir ve yapılandırmayı istemcinin değişen ihtiyaçlarına göre değiştirebilir.

Teltonika izleyiciler ayrıca işlevlerini önemli ölçüde genişleten BLE teknolojisini destekler. Örneğin, bir müşteri daha fazla telemetrik araç verisi almak istiyorsa, Bluetooth OBDII dongle ile bağlanmak ve millage, motor saatleri, motor hataları, yakıt seviyesi vb. Gibi verileri okumak mümkündür. Gelişmiş BLE modu BLE fenerleri ve çeşitli BLE sensörleri (sıcaklık, nem, hareket, vb.) BLE fenerleri bir immobilizer olarak veya sürücülerin ve yolcuların kimlik doğrulaması için kullanılabilir. Bunları kullanmanın bir diğer olası yolu, iç mekan takibi için bile nakliye sırasında varlıkları izlemek. Bu arada, bir cihazı Bluetooth üzerinden yapılandırmak da mümkündür. Teltonika, kullanıcıların bildirimleri gerçek zamanlı olarak okumak ve izleyicileri ile diğer birçok yararlı işlevi yapmak için kendi mobil uygulamalarını geliştirebilmeleri için Bluetooth iletişim protokolleri sağlar.

Topoloji

Grundlegendes Track & Trace

Leistungen

Warum Teltonika?

Die Integration unserer Tracker in jedes System ist dank professioneller Tools und qualifiziertem technischen Support, der immer bereit ist, jedem Kunden zu helfen, schnell und einfach. Unser technischer Support befindet sich nicht nur in der Zentrale, sondern auch in Remote-Büros auf der ganzen Welt. Unsere Kunden können jederzeit die Onlinedienste Teltonika WIKI und Crowd Support Forum verwenden, um Informationen zu überprüfen über unsere Produkte. Kunden, die bei uns einen GPS-Tracker kaufen, erhalten außerdem kostenlosen Zugang zum FOTA WEB-Dienst, über den sie Konfigurationen und Firmware-Versionen aktualisieren können, sobald neue Funktionen veröffentlicht werden. Hochwertige Produktion in Europa und ein erfahrenes Team garantieren eine erfolgreiche langfristige Nutzung unserer Produkte.

Vorgestelltes Produkt FMB920

Kleiner und intelligenter Tracker mit Bluetooth und internem Backup-Akku Erfahren Sie mehr auf der Wiki-Seite

bluetooth

Bluetooth for external devices and Low Energy sensors

battery

Allows device to work without external power source

crash-detection

Crash detection functionality working according accelerometer data

obd-dongle

Allows reading CAN bus data from vehicle ECU via Bluetooth